„IREMO“ VARDAS UŽSIENYJE SIEJAMAS SU KOKYBE IR PROFESIONALUMU

Jonavoje įsikūrusi įmonė „Iremas“ mini 23-čiuosius veiklos metus. Viena stambiausių metalo apdirbimo įmonių yra gerai žinoma ir vertinama ne tik Lietuvoje. Didžioji dalis įmonės klienčių yra Skandinavijos įmonės, kurios dirba su nestandartiniais projektais.

Pasak bendrovės „Iremas“ komercijos direktoriaus pavaduotojo Aido Lisonkos, serijinės gamybos jų darbe nėra. Į juos dažniausiai kreipiasi užsakovai su labai specifiniais, įvairių technologinių sprendimų reikalaujančiais užsakymais.

„Skandinavai mus vertina, nes esame lankstūs bei galime suteikti aukštą kokybę už priimtiną kainą, taip pat esame įsikūrę strategiškai geroje vietoje. Gaminiai užsakovus gali pasiekti vos per vieną dieną. Mūsų klientų geografija labai plati: Suomija, Švedija, Norvegija, Vokietija, esame siuntę gaminius į Turkiją, Ameriką, Australiją, Korėją“, – vardija A. Lisonka.

Dirbant su užsienio klientais labai svarbu įgyti jų pasitikėjimą. Prieš pradėdami bendradarbiavimą užsakovai įmonėje atlieka auditą. Vien per 2021 metus buvo atlikti penki auditai. Pasak A. Lisonkos, didelės apimties užsakymus teikiantiems klientams yra labai svarbu, kad įmonė turėtų tinkamą gamybinę bazę, įrangą bei joje dirbtų atitinkamos kvalifikacijos specialistai.

„Per pastaruosius ketverius metus įmonėje atliktos didelės investicijos į įrangą, suburta stipri komanda. Jeigu anksčiau buvome labiausiai žinomi kaip remontininkai, dabar mūsų gamybinė bazė yra ženkliai išaugusi, atsinaujinusi. Šiuo metu viena iš mūsų pagrindinių veiklų – nestandartinių metalo gaminių ir jų komponentų gamyba“, – paaiškina komercijos direktoriaus pavaduotojas.

Įgijo skandinavų pasitikėjimą

Pasak bendrovės „Iremas“ projektų vadovo Mindaugo Alaburdos, šiuo metu pasaulyje didelis dėmesys yra skiriamas atsinaujinančiai energetikai, todėl nemažai užsakymų gaunama būtent iš šio sektoriaus.

Įmonė orientuojasi į technologiškai sudėtingus, didesnę vertę turinčius projektus, kuriems įgyvendinti reikia ne tik technologijų, bet ir specifinių žinių, patirties. Bendrovės „Iremas“ gamybinėje bazėje šiuo metu dirba virš 100 specialistų.

„Klientai dažniausiai kreipiasi į mus su užklausomis, ar galėtumėme įgyvendinti jų turimus projektus. Atlikę brėžinių analizę ir skaičiavimus, pateikiame pasiūlymą. Labai dažnai reikia specialių sprendimų, apgalvoti technologinę gamybos seką, todėl kiekvienas užsakymas yra savotiškas iššūkis“, – pasakoja projektų vadovas M. Alaburda.

Pasak jo, vienas paskutiniųjų sėkmingai įgyvendintų projektų buvo naujam užsakovui iš Suomijos pagaminta speciali automatizuoto popieriaus rulonų skirstymo įrangos dalis – karuselė. Gaminys buvo pagamintas pagal visus nurodytus reikalavimus, pilnai surinktas, ištestuotas ir pristatytas užsakovui. Tikėtina, kad šis klientas ir ateityje pateiks pelningų užsakymų.

„Skandinavai yra labai konservatyvūs, tačiau prieraišūs. Įgyti jų pasitikėjimui reikia laiko, tačiau jeigu viskas pavyksta, bendradarbiavimas tęsiasi ilgai. Dėl šios priežasties tikslinga megzti ryšius, dalyvauti parodose. Rudenį buvome nuvykę į Suomiją ir Švediją. Aišku, pandemija turi įtakos parodų dydžiui ir dalyvių skaičiui, tačiau vis tiek pavyko surasti naujų kontaktų“, – sako M. Alaburda.

Nestandartiniai projektai – kaip galvosūkiai

Vienas iš sudėtingesnių šiemet įvykdytų užsakymų – uosto įranga laivų švartavimuisi, kuri iškeliavo į Švediją. Tai buvo vientisas, virš 10 tonų sveriantis gaminys, skirtas išlaikyti laivą prišvartuotą prie krantinės. Jo gamyba buvo ypač sudėtinga, nes reikėjo išspręsti ne vieną techninį keblumą, susijusį su gaminio gabaritais.

Kaip vieną iš įdomių užsakymų projektų vadovas M. Alaburda išskiria užsakovui iš Norvegijos pagamintą nestandartinio dydžio ritę, kuri buvo išgabenta į Ameriką. Nors, vertinant brėžtinius, projektas atrodė paprastas, tačiau jo eigoje teko išspręsti ne vieną galvosūkį.

Pagaminti gaminiai iškeliavo į Amerikoje statomą kabelių gamyklą. Joje ant įmonėje „Iremas“ pagamintos karuselės bus vyniojamas kabelis. Pilnai surinktos ritės diametras – virš 46 metrų, aukštis – virš 7 metrų. Tokia ritė talpina 10 tūkstančių tonų aukštos įtampos kabelio.

„Ši ritė buvo labai didelė, todėl ji buvo gaminama dalimis – kaip dėlionė. Visos ritės dalys buvo suprojektuotos taip, kad tilptų į standartinius 40 pėdų jūrinius konteinerius. Šiam projektui jų buvo pakrauta 28 vienetai. Visi jie per kelias dienas buvo išgabenti į Klaipėdą, iš kurios laivais buvo pristatyti į Ameriką“, – pasakoja M. Alaburda.

Apžvelgdami praėjusius metus įmonės „Iremas“ atstovai sako, kad metai buvo produktyvūs ir sėkmingi. Jie tikisi, kad senos partnerystės nenutrūks, o nauji užsakovai jau žada įdomių ir pilnų iššūkių projektų.