„Iremo“ specialistai įgyvendina projektą Suomijoje

Pandemijos pasekmės lemia ne tik apribojimus, bet galimybes verslui. Suomijoje, Salo mieste, vėluojant atliekas deginančios kogeneracinės jėgainės statyboms, į pagalbą projekto užbaigimui buvo pakviesti lietuviai. Inžinerines paslaugas teikiančios įmonės „Iremas“ atstovai pasakoja, kad apsispręsti dėl vieno didžiausių šių metų projektų turėjo vos per kelias dienas. 

„Esame pakviesti užbaigti kogeneracinės jėgainės statybų projektą. Partnerių rangovams susidūrus su pandemijos keliamais iššūkiais ir vėluojant statybų terminams, gavome pasiūlymą užbaigti objekto statybų inžinerinius darbus. Teko pasiruošti vos per kelias dienas - prieš Kalėdas pasirašėme sutartį ir jau praėjusių metų paskutinėmis dienomis pirmieji kolegos išvyko į Suomiją“, - pasakojo įmonės generalinis direktorius Edmundas Damaševičius.

Suomijoje specialistai iš Jonavos vykdo technologinių vamzdynų montavimo darbus. Planuojama, kad darbai užtruks iki keturių mėnesių. 

Pirminiame darbų etape dalyvauja 16 specialistų – du inžinieriai bei suvirintojų ir montuotojų komanda. Įmonė yra pasiruošusi projekto eigoje dvigubinti ar net trigubinti savo pajėgumus. Vis tik, procesus lėtina pandemija.

 „Kaip ir visame pasaulyje, darbams įtakos turi pandemija. Pagal numatytus protokolus darbuotojai turėjo atlikti testus Lietuvoje, nuvykę į Suomiją vėl juos atliko 72 valandų laikotarpyje, o prieš patenkant į objektą – dar vienas papildomas testas. Viskas daroma dėl saugumo, bet tai lėtina darbų procesą“, - teigė E. Damaševičius.

Planuojama, jog minėta jėgainė Suomijoje, prie kurios įrengimo dirba „Iremas“, degindama atliekas pagamins iki 90 proc. Salo mieste centralizuotam šildymui reikalingos energijos.

Anot įmonės vadovo, „Iremo“ specialistai Lietuvoje yra prisidėję prie tokio paties tipo, atliekas deginančių, kogeneracinių jėgainių statybų Vilniuje bei Kaune. Tai - ne pirmas tokio tipo projektas įgyvendinamas užsienio šalyje - bendrovės specialistai yra dirbę projektuose Danijoje, Vokietijoje, Italijoje, Rumunijoje, kitose valstybėse. 

Koncernui „Achemos grupė“ priklausanti UAB „Iremas“ yra viena stambiausių inžinerines paslaugas teikiančių bendrovių Lietuvoje. Pagrindinės įmonės veiklos – pramonės įrenginių gamyba, remontas, montavimas, projektavimas ir techninės priežiūros paslaugos. Įmonėje dirba beveik 600 darbuotojų, jos padaliniai išsidėstę Jonavoje, Kaune, Mažeikiuose, Panevėžyje ir Klaipėdoje.